Ekspertai iš visos Lietuvos susirinko į Regioninės jaunimo politikos stiprinimo konferenciją

Kovo 5 d.  Trakuose prasidėjo  konferencija „Regioninės jaunimo politikos stiprinimas“.

Šios konferencijos, kurioje dalyvauja per 100 jaunimo politikos ekspertų iš visos Lietuvos, esminis akcentas – Regioninės jaunimo politikos stiprinimo 2015–2017 metų veiksmų plano parengiamasis aptarimas. Būtent šiuo veiksmų planu norima apjungti visą šiuo metu vykstantį ar būtiną tarpžinybinį ir tarpsektorinį bendradarbiavimą stiprinant jaunimo politikos įgyvendinimą regionuose.

 Padėkas už svarų savivaldybės indėlį į regioninės politikos plėtrą socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė įteikė Klaipėdos raj. savivaldybės merui V. Dačkauskui, Kėdainių savivaldybės vicemerei N. Naujokienei, Kretingos savivaldybės vicemerui V. Ročiui, Zarasų raj. Savivaldybės administracijos direktoriui R. Keršiui, Šiaulių raj. savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorei S. Kulevičiūtei, Molėtų raj. savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatoriui G. Matkevičiui.

Pasak ministrės Algimantos Pabedinskienės, regioninės politikos plėtojimas šiais metais yra viena iš prioritetinių sričių. „Tikriausia pirmą kartą, per beveik 24-erius Nepriklausomos Lietuvos metus ypač didelis dėmesys bus skiriamas jaunimui regionuose. Šioje konferencijoje jūs, jauni žmonės ar tiesiogiai su jaunais žmonėmis dirbantys, padėsite pagrindus Regioninės jaunimo politikos veiklos planui, nes mums laikas išgirsti ir įgyvendinti priemones, kurios reikalingos regionams, o ne sukuriamos iš centro“, – pabrėžė ministrė, sveikindama susirinkusiuosius.

Pasak ministrės A. Pabedinskienės, šiuos metus pradėjome džiugiu startu – po keleto metų, kai lėšos savivaldos įgyvendinamai funkcijai „Jaunimo teisių apsaugos“ buvo sumažintos, ministerija, perskirsčiusi lėšas savo įgyvendinamų programų viduje, rado galimybių jas visiškai atstatyti ir skyrė visą būtiną finansavimą – 2,708 mln. litų. Tai leis priimti daugiau koordinatorių, juk šiuo metu kiekvienoje savivaldybėje, nepaisant jos dydžio, iš šių lėšų finansuojama tik vieno specialisto darbo vieta, ko aiškiai nepakanka.

„Tikiuosi, kad greitai matysime pasekmes – dar didesnius ir prasmingesnius darbus regionuose“, - pažymėjo ministrė A. Pabedinskienė.

Šiandien, antrą konferencijos dieną vyks darbas grupėse, kuriose savivaldybių vadovai, jaunimo koordinatoriai, nevyriausybinių organizacijų atstovai suformuluos konkrečius ir veiksmingus pasiūlymus Regioninės jaunimo politikos stiprinimo veiksmų planui.
 

Griežtai draudžiama Ukmergietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Ukmergietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Ukmergietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.239.158.107.

Rašyti

Portalo Ukmergietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Ukmerge@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite