Savivaldybės jaunimo ir dirbančių su jaunimu organizacijų vadovai dalinosi gerąja patirtimi

Akmenės rajono savivaldybėje organizuotas seminaras jaunimo ir dirbančių su jaunimu organizacijų vadovams, kuriame kalbėta apie jaunimo politikos srities programų naujoves, dalintasi gerąja jaunimo veiklos patirtimi, aptarti pasiūlymai dėl jaunimo organizacijų, klubų veiklos plėtros galimybių.

Savivaldybės mero pavaduotojas Apolinaras Nicius padėkojo visuomenininkams už jų nuoširdų kūrybišką darbą su jaunais žmonėmis, atkreipė dėmesį į jauniems žmonėms iškylančius sudėtingus gyvenimo iššūkius, paragino palaikyti ir plėtoti tokias jaunimo veiklas, kurios padėtų įtvirtinti vertybines nuostatas, bendravimo, organizacinius įgūdžius.

Mero patarėjas, Akmenės rajono jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungos ,,Jaunimo apskritasis stalas“ valdybos pirmininkas Tomas Martinaitis pristatė šios sąjungos veiklas, savanoriško darbo pavyzdžius,  iškėlė uždavinius ateinantiems metams.

Jaunimo organizacijos ,,Nestabdyk“ vadovė Elena Čiobienė dalinosi gerąja patirtimi, kaip galima padėti jauniems žmonėms dalyvauti įvairiose jaunimo srities veiklose: tarptautinėse Edinburgo hercogo apdovanojimų (DofE), ,,Erasmus +“ ir kitose programose, o taip pat vietiniuose ir nacionaliniuose projektų finansavimo konkursuose. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansinė parama gauta jaunimo iniciatyvų projektui ,,Ir kaime galima įdomiai gyventi“, kurio priemonės labai praturtino jaunųjų ventiškių laisvalaikį.

Ramučių gimnazijos mokinių tarybos kuratorė, jaunųjų talentų klubo vadovė Violeta Serbintienė papasakojo apie neįkainojamas jaunos asmenybės ugdymo ir mokymosi galimybes, įgyvendinant pilietiškas jaunimo iniciatyvas, bendrus projektus su bendraamžiais iš Graikijos, Rumunijos, Turkijos, Italijos ir kitų Europos Sąjungos šalių, apie tarptautinių seminarų, organizuojamų įvairiose Europos šalyse jaunimo darbuotojams naudą, kuriuose teko pabuvoti (Prancūzijoje, Vokietijoje).

 Ventos regioninio parko vyriausiais specialistas, Jaunųjų liberalų Akmenės skyrius vadovas Justas Teišerskis nurodė, kaip pagal programą ,,Erasmus+“ Ventos regioninis parkas patvirtintas Europos savanorius priimančia organizacija. Ventos regioninio parko direktorius, Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos narys Andrius Almanis papasakojo apie darbo su jaunais savanoriais iš Prancūzijos, Italijos, Makedonijos patirtį.

Seminaro metu pasiūlyta visose ugdymo įstaigose vienoje iš pilietiškumo ugdymo pamokų  plačiau kalbėti apie jaunimo politiką, siekiant, kad jauni žmonės kuo daugiau sužinotų apie savo galimybes dalyvauti, sprendžiant jaunimo problemas, savanorišką veiklą, kūrybinę saviraišką, įgyvendinat savo sugalvotas bendruomenei naudingas idėjas.

Seminare pakviesta aktyviai dalyvauti rajoniniame tradiciniame jaunimo verslo idėjų konkurse. Supažindinta ir su kitais įdomiais kvietimais, pvz.,  skatinant geriau susipažinti su Jaunimo garantijų iniciatyvos projektu ,,Atrask save“, paraginta dalyvauti kūrybiniame konkurse „Aš – geriausias“. Jauni asmenys (15–29 m.) kviečiami kurti video siužetus su kūrybišku originaliu savęs pristatymu darbdaviui. Konkurso prizinis fondas sudaro 2000 eurų. Konkurso nugalėtojas laimės kelionę į pasirinktą šalį. Taisyklės: www.jaunimogarantijos.lt/konkursas

Akmenės rajono savivaldybė 

Griežtai draudžiama Ukmergietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Ukmergietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Ukmergietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.239.158.107.

Rašyti

Portalo Ukmergietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Ukmerge@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite