Regionuose, kuriuose šeimoms priklausys parama būstui, bus naudojami pripažintos sistemos rezultatai

Regionai,kuriuose įsigyjamam jaunų šeimų pirmajam būstui galės būti skiriama valstybėsparama, bus nustatomi naudojant pasaulyje puikiai vertinamos Registrų centrosukurtos nekilnojamojo turto masinio vertinimo sistemos rezultatus.

Registrų centro direktorius Saulius Urbanavičius atkreipiadėmesį, kad NT masinio vertinimo rezultatai bus panaudoti dar vienoje socialiaireikšmingoje srityje ir prisidės vystant regionus bei remiant jaunas šeimas. Pasakjo, Registrų centro pastangomis sukurtas sprendimas kuria neabejotiną vertęvalstybei, visuomenei ir prisideda prie svarbių sprendimų priėmimo.

LR Seimo priimtas ir šiemet rugsėjo 1 d.įsigaliosiantis Lietuvos Respublikos finansinės paskatos pirmąjį būstąįsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymas sudarė galimybę remti šeimas, įsigyjančiaspirmąjį būstą tuose šalies regionuose, kuriuose nekilnojamojo turto (toliau - NT) ploto vieneto normatyvinė vertė yra nemažiau kaip 65 proc. mažesnė negu didžiausia būsto daugiabučiuosepastatuose vieno kvadratinio metro normatyvinė vertė, kurią nustato ir savointerneto svetainėje skelbia Nekilnojamojo turto registro tvarkytojas (t. y.Registrų centras) pagal kiekvienų metų sausio 1 dienos vidutines nekilnojamojoturto rinkos vertes visoje šalyje.

Registrų centras normatyvines vertes nustato pagal kasmetatliekamo NT masinio vertinimo rezultatus. Šis sprendimas laikomas vienugeriausių pasaulyje šalia tokių valstybių kaip Jungtinės Amerikos Valstijos,Olandija ir Ispanija.

Pagal šiemet galiojančias vertes į regionų, kuriuosešeimoms priklausytų parama, patenka beveik didžioji dalis Lietuvos, išskyrusdalį didžiųjų miestų ir kurortų.

Vertės naudojamos piniginei socialinei paramainepasiturintiems gyventojams gauti Lietuvos miestuose, savivaldybių centruoseir kitose savivaldybių teritorijose.

Registrųcentro sukurta NT masinio vertinimo metodika leidžia per santykinai trumpą laikąįvertinti didelį turto objektų kiekį. Dėl šių savybių, taip pat nedidelių kaštųir atitikimo bendriesiems socialinio teisingumo, skaidrumo bei geroadministravimo principams, NT masinio vertinimo būdas naudojamas mokesčiamsnustatyti ir įvairioms valstybės ekonominėms reikmėms: žemėsmokestinei vertei nustatyti, valstybinės žemės nuomos mokesčio, pardavimokainoms nustatyti, apskaičiuoti nuompinigius už valstybės ilgalaikiomaterialiojo turto nuomą, taip pat savivaldybėms priimant sprendimus dėlto, ar asmeniui priklauso nemokama teisinė pagalba. Masinio vertinimorezultatai naudojami ir nekilnojamojo turto vidutinėms rinkos vertėms,reikalingoms apskaičiuojant tam tikrus mokesčius (pvz., turto paveldėjimo,dovanojimo atvejai), apskaičiuojant notarų paslaugų įkainius už turtoperleidimo sandorių tvirtinimą, apskaičiuojant turto registravimo Nekilnojamojoturto registre mokesčius ir kt.

Paskutiniojo2017 metais Registrų centro vykdyto NT masinio vertinimo metu buvoapskaičiuotos 6,01 mln. objektų (žemės sklypų ir statinių) vertės. Apeliacijųdėl NT masinio vertinimo pateikimo metu buvo gauta 17 prašymų, jais prašytapakeisti 11 sklypų ir 10 statinių mokestines vertes, o pakeistos - 5 pastatų ir2 žemės sklypų mokestinės vertės.

Griežtai draudžiama Ukmergietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Ukmergietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Ukmergietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.88.156.58.

Rašyti

Portalo Ukmergietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Ukmerge@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Gerėja nepagydomomis ligomis sergančių pacientų priežiūra

Nuo šiol paslaugos, reikalingos pacientams sergantiems sunkiomis ir nepagydomomis ligomis, taps kokybiškesnės, kur kas labiau pasiekiamos regionuos...

Ministras A. Veryga: „Pacientų gydymui skiriama pinigų suma nėra ir nebus ribojama“

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paneigia savaitgalį viešoje erdvėje paskleistą klaidingą ir tikrovės neatitinkančią informaciją, kad es...