VRM ministras: prioritetas – sąlygų verslui gerinimas regionuose

Savivaldos nesprendžia darbo vietų, užimtumo ir emigracijos problemų, trūksta susikalbėjimo su verslu, o pats savivaldybių valdymas turėtų būti efektyvesnis, regionų problemas vardijo vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas susitikime su Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovais.

„Situacija regionuose, lėšų panaudojimo ir jų paskirstymo prioritetų nustatymas – netenkina. Žinoma, skverus, parkus, mokyklas, darželius renovuoti reikia, tačiau ne visas dėmesys turėtų būti sutelktas į tai. Per likusį laikotarpį kiek įmanoma stengsimės Europos Sąjungos investicijas nukreipti į palankios verslui aplinkos kūrimą regionuose“, – sakė T. Žilinskas.

LVK prezidento Valdo Sutkaus teigimu, verslo aplinkos gerinimas regionuose yra svarbus, nes daugelyje miestų ir miestelių situacija yra išties prasta. Pinigai turėtų būti skirti darbo vietoms kurti, o ne naujiems fontanams statyti. Ankstesniu finansavimo laikotarpiu gal ir buvo laikas atnaujinti centrines aikštes, tačiau dabar reikia stabdyti emigraciją, sudarant sąlygas darbo vietų kūrimui.

Situacija pagerėtų, jeigu būtų patvirtinta LVK iniciatyva – į savivaldybėse veikiančias regionų plėtros tarybas priimti ir verslo atstovų. Kol kas verslas į šias tarybas, kurios sprendžia, kur skirti investicijas, neįleidžiamas. Tačiau būtent verslo įmonės sumoka mokesčius, iš kurių finansuojami valstybės, tarp jų – ir regioniniai projektai. 

Regionams būtina pritraukti naujų investicijų, sudarant palankias sąlygas įmonėms plėtoti verslą. Kas geriau nei patys verslininkai gali patarti savivaldai priimant šiuos sprendimus? Verslui svarbu ne tik gražūs miestų centrai, bet ir savivaldybių noras plėtoti verslui tiesiogiai reikalingus infrastruktūros objektus kaip stovėjimo aikštelės, privažiavimo keliai, energijos tiekimas įmonėms, statybų klausimai. 

Pasak ministro, pokyčių reikia ir pačių savivaldų valdyme: „Vietos savivalda kai kur yra dar sovietinių laikų. Ar tikrai mūsų savivaldybės generuoja ekonomiką, ar jos tikrai yra tokios, kokias mes norime matyti? Galbūt galėtume pasitelkti lenkų modelį? Birželio mėnesį susitiksiu su Lenkijos vidaus reikalų ministru ir aptarsiu jų gerąją patirtį“.

Amerikiečiai pasibaisėję Lietuvos kibernetiniu saugumu

Lietuvos kibernetinio saugumo situaciją T. Žilinskas apibūdino kaip kritišką, kurią būtina skubiai taisyti: „Užsienio partneriai sako, kad Lietuvoje yra didžiausios bėdos – tokio chaoso ir betvarkės būti negali. Pagal kibernetinio saugumo įstatymą funkcijos yra išmėtytos trims ministerijoms – Krašto apsaugos, Susisiekimo ir Vidaus reikalų. Neaišku, kas formuoja šios srities politiką. Todėl turime kalbėti apie vieną vienintelį nacionalinį kibernetinio saugumo centrą ir visus resursus telkti ten. Amerikiečiai jau atvirai sako, kad pas jus yra baisi situacija ir tai tęstis negali“.

Griežtai draudžiama Ukmergietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Ukmergietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Ukmergietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.239.158.107.

Rašyti

Portalo Ukmergietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Ukmerge@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite