Paskelbtas 11-osios „Maltiečių sriubos” startas

Lapkričio 10 d. 15 val. V. Kudirkos aikštėje, Vilniuje, maltiečiai pradėjo kasmetinės labdaros akcijos „Maltiečių sriuba“ žygį per Lietuvą. Jos tikslas – priminti, kad šalia mūsų gyvena tūkstančiai vienišų, skurstančių senolių, tyliai laukiančių pagalbos. 

Akcija „Maltiečių sriuba” šiais metais vyks daugelyje Lietuvos miestų, artimiausi renginiai numatyti Akmenėje, Zarasuose, Kėdainiuose, Šilalėje... Iš viso net  40 vietovių.

Pasak neseniai savo 90-metį atšventusio akcijos globėjo Prezidento Valdo Adamkaus, „Maltiečių sriubos” tikslas yra kilnus. Ekscelencija kviečia visus prisidėti prie jo, kad vargo ir ligų prispausti senoliai, tyliai nešantys savo kryžių, gyventų oriai, kad juos pasiektų mūsų dėmesys, atjauta, kad jiems netektų badauti. 

Vilniuje vykusioje akcijos pradžios šventėje sriuba vaišino ne tik maltiečiai – prisijungė verslo ir žiniasklaidos atstovai, žymūs restoranai, dainininkai Stano ir Sasha Song. Šviežios duonos prie sriubos atvežė „Gardėsis“. Visi dalyviai, įpylę praeiviui sriubos dubenėlį, skatino pagalvoti apie tuos, kurių stalas skurdus, kuriems reikia mūsų paramos ir dėmesio. Vargstantiems seneliams mūsų paaukota sriuba yra ne tik valgis. Tai gerumo ir pagarbos senatvei simbolis. 

Už  2015 m. „Maltiečių sriubos“ metu paaukotas lėšas 17-oje miestų vienišiems seniems žmonėms į namus nuvežta daugiau kaip 116 000 porcijų šilto maisto. Tokią pagalbą gavo tie, kurie iš niekur kitur jos sulaukti nebesitiki, – kiekvienas gavėjas buvo atsakingai atrinktas tariantis su seniūnijų darbuotojais, šeimos gydytojais, bendruomenių nariais. 

Už akcijos aukas visus metus finansuojamas ir kitas didelis maltiečių projektas senjorams – socialinė priežiūra namuose. Jis šiuo metu vykdomas 13 miestų, kur lankomi ir prižiūrimi 1466 vieniši seneliai. Iš viso šiuo metu maltiečiai Lietuvoje nuolat globoja daugiau kaip 2500 senjorų.

Į šiųmetinę „Maltiečių sriubos“ akciją siekiama įtraukti daugiau jaunimo. Pasak Jaunųjų maltiečių vadovo Vaido Tumėno, atnaujinta akcija „Idėjos padėjėjos” skatins jaunus žmones savanoriauti, kvies gerais darbais atverti laukimu, tylėjimu ir vienatve paženklintas senolių namų duris.

Jaunieji maltiečiai kviečia „Facebook“ puslapyje „Idėjos padėjėjos” registruoti labdaringą idėją, gauti jos patvirtinimą ir įgyvendinti savo mieste. Surinktas lėšas bus galima skirti maltiečiams arba labdaringoms iniciatyvoms savo miesto bendruomenėse. 

Atsinaujinę „Maltiečių sriubos” renginiai Vilniuje ir kituose miestuose vyks iki gruodžio pabaigos. Kviečiame atvykti į juos ir auka prisidėti prie kilnaus akcijos tikslo. Nelikime abejingi visų pamirštų senolių vienatvei ir skurdui. Gerbkime jų amžių ir prisidėkime, kad senatvė būtų ori ir soti.

Paremti akciją kviečiame trumpaisiais numeriais 1417 – 2 €, 1418 – 3 €.
Didesnė auka http://www.maltieciusriuba.lt

Griežtai draudžiama Ukmergietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Ukmergietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Ukmergietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.239.158.107.

Rašyti

Portalo Ukmergietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Ukmerge@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite